Banner
Novice 
Prostovoljstvo
Organizacije
Povezave
Galerija
Press
Arhiv
Kontakt

Delavnica za mlade: »SPODBUJANJE KRITIČNEGA ODNOSA MLADIH DO INFORMACIJ«

Mladinski  informacijsko-svetovalni center INFOPEKA  te v sklopu projekta »Zavedno mladi« v maju 2010 vabi na ustvarjalno delavnico za mlade, ki ti bo pokazala, kako budno, kritično in »za rezervo« brati sporočila, ki jih srečuješ prav vsak dan, hkrati pa samostojno ustvarjati in javnosti posredovati takšna sporočila, ki povedo prav to, kar se tebi zdi pomembno sporočiti. Odloči se dejavno sooblikovati svoj svet, dogajanje v družbi, šoli in doma oziroma povedati, kar povedati znaš, kadarkoli kaj povedati imaš!

Delavnice potekajo v dveh delih in so namenjene skupinam mladih, ki obiskujejo višje razrede osnovne šole, in srednješolcem. Zaželjeno je, da pedagoški ali svetovalni delavci na šolah, zavodih ali drugih ustanovah zberejo skupino mladih (vsaj 10), ki bi se delavnice želeli udeležiti, in nas povabijo, da jo v maju 2010 izvedemo.

Seveda zbiramo tudi prijave posameznikov :-). V primeru, da bi se delavnice želel/a udeležiti, nas pokliči ali nam piši, veseli te bomo.

Program delavnice je zasnovan tako, da boš ob udeležbi pridobil/a veščine poglobljenega kritičnega branja informacij in različnih medijskih manipulativnih besedil, ter hkrati osvojil/a pristope, spodbude in orodja, ki ti bodo omogočili nadaljno uporabo teh veščin.

V mesecu maju bomo izvedli štiri delavnice.

Seminar bodo vodile strokovne sodelavke MISC INFOPEKA Vida Vončina, Urška Breznik in Polonca Podgoršek.

PRIJAVIŠ  se lahko v živo, po e-pošti ali telefonu:

MISC INFOPEKA, Ob železnici 8, T: 02 300 68 50, M: 041 481 246, infopeka@infopeka.org
Tvojega sodelovanja  se iskreno veselimo!

SODELOVANJE

Seminar »Spodbujanje kritičnega odnosa mladih do informacij« izvaja Mladinski informacijsko- svetovalni center INFOPEKA v sklopu svojega sodelovanja v projektu ZAvednoMLADI, v obdobju 2009 – 2013, ki je projekt senzibiliziranja javnosti za teme mladih. V projektu ZAvednoMLADI sodeluje 15 mladinskih organizacij in 5 srednjih šol.

Operacijo delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za šolstvo in šport. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje 2007 – 2013, razvojne prioritete: Razvoj človeških virov in vseživljenjskega učenja; prednostne usmeritve: Izboljšanje kakovosti in učinkovitosti sistema izobraževanja in usposabljanja.”

Nazaj

Prostovoljstvo v Mariboru 2022 | Avtorji | Stran je optimizirana za Firefox, Safari in Google Chrome